Plany,Rok

📖KSIĄŻKOWE – CZYTELNICZE⭐ POSTANOWIENIA NA 2023 ROK

Postanowienia czytelnicze na 2023 rok

Tak mam plan zintensyfikować czytanie wzrokowe (audiobooki sporadycznie), książek stricte fizycznych (papierowe). Z racji, że najlepiej funkcjonuję od 7:00 – 8:00 do 14:00 – 16:00 postanowiłem położyć nacisk na dokształcanie się względem naszego (moje i rodziny) zdrowia – wiadomo zdrowie najważniejsze!

Poza tym temat zdrowia to ciekawy temat. Ale inne książki też chciałbym poczytać i nie tylko o chorobach, dietach, życiu 100+ lat i z nurtu psychologii – choć nie zaprzeczam biorę główny nacisk na te pozycje. Ale też znajdą się społeczne (choć nie wiem jeszcze jakie), polityczne (mam dwie) i o ekologii (na razie mam tylko jedną).

Gdy przekroczę magiczną liczbę 100 przeczytanych pozycji, wezmę się za te inne bardziej, bynajmniej tak sądzę, chciałbym…

I tak, chciałbym czytać minimum w okolicach 3 godzin do 6 godzin a także z książek uczyć się po części języka angielskiego – nie tylko audiobooki i YouTube. Drugą rzeczą którą chciałbym robić systematycznie to nauka choć 25 minut – 2 h angielskiego, dziennie, codziennie.

Grafika

Poza tym interesuje mnie temat grafiki ale chyba sztuczna inteligencja może mnie z tego wygryźć (jeśli chodzi o zarobek) bo już powstają piękne obrazy/ zdjęcia w kilka sekund jak na taśmie, niedawno powstał serwis oferujący projektowanie przez S.I. stron internetowych po wpisaniu paru słów/ zdań/ opisu. Słyszałem też o serwisie z S.I. oferującym projektowanie miniatur do YouTube po przesłaniu swoich zdjęć w kilka sekund w kilu egzemplarzach.

Narzekanie

Powiem tak, mam żal do tych wszystkich widzów z Internetu oraz znajomych, że mi nie powiedzieli te 6 – 8 lat temu o tak pięknych aplikacjach po stronie serwera do tworzenia grafik – tak wysyłali mnie co najwyżej na ochroniarza (a bo jestem niepełnosprawny), bo to jedyna praca w której miałem się spełnić… Huh?!

Serwis Canva istnieje od 2013 roku i dostarcza usługi dla grafików/ oprogramowanie graficzne które jest bardzo intuicyjne (choć ma też wady). Gdybym nawet zaczął się uczyć od 2015 roku tego oprogramowania to sądzę, że w 2 lata byłbym wyjadaczem.

Niestety zostałem osamotniony – dosłownie nikt nie pomógł a moja Mama cóż ma 84 lata i na technice informatycznej się nie zna, to ja musze ją uczyć. OK, koniec narzekania!

Książki

Co do książek chciałbym czytać w każdy dzień w roku bo dość życia straciłem na nieczytanie lub znikome czytanie. Marzy mi się pobić YouTuberkę Nicole która chyba przeczytała albo około albo ponad 350 książek w roku 2022 – jak to się mówi “chłopacy muszą być górą”!

Ogranicza mnie tylko prędkość czytania którą mam zbyt wolną oraz inne obowiązki z rana (pies, porządki, gotowanie, załatwianie innych spraw na mieście) – ale w odróżnieniu od zdrowych osób nie mam tak naglących zajęć jak praca/ szkoła/ dzieci, to jest mój minus ale chcę go wykorzystać na plus i coś dobrego osiągnąć!

Tak w tym roku celuje znów w sto przeczytanych książek a może i dobiję do 150 a marzy mi się 200 (lekko fantastyczny zakres).

Nowy Rok

W nowym roku założyłem nowy adres Bloga – myślę, że będzie bardziej rozpoznawalny i bardziej intuicyjny do wyszukania. Ciekawe jak mnie przeglądarka spozycjonuje?

Blog ksiazkowyanonim.pl – być może za niecały rok pójdzie do kasacji. Właśnie czekam na odpowiedź w sprawie kosztów utrzymania domen i serwera.

Nowy Blog to ksiazkowybloger.pl

Relaks

Z racji moich chorób (3 choroby psychiki), muszę dbać o regenerację umysłu, dlatego chciałbym od 4 – 6 godzin odpoczywać i troszkę pomedytować. Niksen czyli błogi relaks, jest mi bardzo potrzebny aby nie paść ze zmęczenia oraz nie dostać objawów chorobowych a nawet nie wylądować w szpitalu.

Sport

Poza tym chciałbym wychodzić z psiakiem, trzy razy w ciągu dnia od 1 h – 2,5 h łącznie a także włączyć mini ćwiczenia w domu (muszę siebie zmusić do tych przysiadów! I Mamę też!).

Liked this post? Follow this blog to get more. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.