BookShelfTour

BOOKSHELF TOUR 📘📙📒 MOJE “ROZWÓJ OSOBOWOŚCI”, GRUDZIEŃ 2022 – 16 TYTUŁÓW!

bookshelf tour “rozwój osobowości” grudzień 2022
bookshelf tour “rozwój osobowości” 2022

Tym razem parzysta liczba, 16 tytułów same książki związane z psychiką i rozwojem osobowości, trochę o tym jak żyć szczęśliwie, mieć wywalone i zostać optymistą, o relacjach nawet z furiatami, o lęku, o samotności (tą muszę poczytać next!), trochę o hejcie, ocenaniu się i zabawny tytuł który dużo mówi “otoczeni przez idiotów” i jego przeciwieństwo “zbyt inteligentni, żeby żyć szczęśliwie”.

Ale ale to nie ma być wymienianie książek w tekście tylko wymienię tytuły i może wstawię opisy od wydawnictw 3 – 4 książek które mnie interesują najbardziej. Książki głównie kupione w Tantis. Lista:

Z tych 16 książek bardziej zaciekawiły mnie te tytuły”

Pora na opisy od wydawnictw a później moje podsumowanie.

“Odnaleźć Sisu – Fiński sposób na szczęście przez hartowanie ciała i ducha”, Katja Pantzar, 2018 rok, 208 stron, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

“Odnaleźć sisu” to książka, dzięki której poznasz fiński sposób na odzyskanie harmonii i równowagi w życiu.

W dobie nieustannego pośpiechu, ogromnej ilości stresu i niestabilności łatwo popaść jest w stan depresyjny i niechęć do życia. Ciężko jest znaleźć harmonię i spokój ducha. Jednak nie jest to niewykonalne! Okazuje się, że istnieje sposób praktykowany przez Finów, który działa i sprawdza się świetnie. Dzięki niemu mieszkańcy Finlandii zajmują czołowe miejsce w rankingu najszczęśliwszych ludzi na świecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wieść życie pełne spokoju i równowagi, to książka autorstwa Katja Pantzar jest skierowana do Ciebie. Książka ta pozwoli obudzić Ci pokłady energii i siły. Nabierzesz także determinacji i chęci dążenia do celu.

“Odnaleźć sisu” to fiński sposób na hartowanie ducha i ciała, który nie wymaga drastycznych zmian życia i nawyków, a jedynie wprowadzenia kilku drobnych aktywności i czynności. Między innymi dowiesz się tego, jak efektywne może być codzienne spacerowanie czy jeżdżenie na rowerze oraz jak ważne jest dbanie o kontakt z naturą. W osiągnięciu celu pomoże również nordycka dieta. Jak powszechnie wiadomo: to, co jemy ma znaczący wpływ na nasz organizm. Każdy z nas może odnaleźć w sobie sisu!

Autorka, Katja Pantzar, przeprowadziła się do Finlandii i tam odkryła jak bardzo zmienił się jej styl życia i poczucie szczęścia. Finowie pokazali jej, że droga do spełnienia jest łatwa. Pisarka nawołuje do wyjścia ze strefy komfortu i tego, żeby otworzyć się na nowe, lepsze życie.

“Jak żyć bez lęku – 101 sposobów, aby uwolnić się od niepokoju, fobii, ataków paniki” Tanya J. Peterson, 2020 rok, 240 stron, Wydawnictwo: Zwierciadło

Lęk i stres mają negatywny wpływ na Twoje codzienne życie, karierę, relacje z ludźmi, a także na samopoczucie i zdrowie.

Nie pozwól, aby zawładnął Tobą niepokój. Zwalcz zwoje słabości i zacznij żyć pełnią życia.

Książka autorstwa Tanyi J. Peterson jest doskonałą pozycją, która pomoże skutecznie zwalczyć lęk i stres, niezależnie od jego źródła. W ten sposób Twoje życie stanie się spokojniejsze i pełniejsze. Zaczniesz w pełni korzystać z szans, które pojawiają się na Twojej drodze. Podejmując decyzje z większą ilością odwagi i pewności siebie, osiągniesz dużo lepsze rezultaty. Przestaniesz unikać trudnych decyzji, ponieważ będziesz umieć stawić czoła ich skutkom. Jest to niezwykle pomocne w osiąganiu sukcesów i samorozwoju. Poprawia się również stan zdrowia, ponieważ zestresowany organizm częściej jest zmęczony, ma mniej energii i jest bardziej podatny na różnego rodzaju choroby – od zwykłego przeziębienia, przez wrzody żołądka aż po nowotwory.

W poradniku znajdziesz wiele ćwiczeń fizycznych i psychicznych, które pomogą Twojemu ciału i umysłowi się odprężyć i znaleźć chwilę niezbędnego relaksu. Dzięki regularnej pracy w krótkim czasie odzyskasz panowanie nad swoim życiem i wrócisz na właściwe tory. Wystąpienia publiczne, spotkania w pracy lub w szkole nigdy więcej nie będą stanowiły problemu.

“Stulecie samotnych – Jak odzyskać utracone więzi”, Noreena Hertz, 2022 rok, 488 stron, Wydawnictwo: Słowne

“Stulecie samotnych. Jak odzyskać utracone więzi” to książka o samotności ludzi żyjących w XXI wieku. O naszej samotności. Niezależnie od tego, czy żyjemy w małej miejscowości, czy w wielkim mieście, jesteśmy przeraźliwie samotni.

Człowiek nie jest z natury samotnikiem. A jednak dzisiejszy świat kształtuje się tak, że pomimo przebywania w otoczeniu ludzi czujemy się coraz bardziej samotni. Zjawisko to pogłębiła epidemia COVID i kolejne lockdowny.

Zamknięci w domach, niestety zaczęliśmy się przyzwyczajać do braku ludzi wokół siebie. Pracujemy zdalnie, studiujemy, uczymy się zdalnie. Coraz mniej wychodzimy z domu. Zakupy robimy w Internecie, coraz więcej spraw załatwiamy przez komputer. W miejscach, które jeszcze niedawno sprzyjały nawiązywaniu kontaktów, jak sklep, przychodnia czy komunikacja miejska, wpatrujemy się w swoje smartfony. Nawet na szkolnych korytarzach podczas przerw nie ma już gwaru rozmów, śmiechu i hałasu, bo młodzież siedzi ze smartfonami w rękach?

“Ta książka naprawi twoje życie” Helena Thomson, 2022 rok, 352 strony, Wydawnictwo: Muza

Jak sprawić, aby życie było lepsze? Jak zwiększyć swoje zadowolenie z życia do maksimum? Co jeść, aby żyć dłużej i zdrowiej? “Ta książka naprawi Twoje życie” – właśnie takie zapewnienie daje jej autorka, czyli Helen Thomson. Podaje w niej cenną wiedzę w pigułce, bazując na nauce, która jest w stanie pomóc nam odnaleźć konkretne odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania.

Przewodnik Thomson jest stworzony zarówno dla osób, które chętnie korzystają z poradników, jak i dla tych sceptycznie nastawionych do tego typu książek. Warto zaznaczyć, że nie znajdzie się tutaj złudzenia na temat istnienia “magicznej mocy”, która sama sprawi, że wszystko się zmieni. Trzeba samodzielnie podjąć pewien wysiłek, aby zauważyć zmiany w swoim życiu. Jeśli jesteś zainteresowany samorozwojem, chcesz, aby Twoje życie nabrało nowej jakości, to ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie.

Poradnik jest podzielony na 12 części, z których każda zajmuje się inną sferą życia ludzkiego. Pozwala odpowiedzieć na takie pytania, jak:

  • jak być szczęśliwym,
  • jak nabrać pewności siebie,
  • jak się nie martwić,
  • jak wyrabiać dobre nawyki,
  • jak być mądrzejszym,
  • jak zachować dobre zdrowie.


Thomson zapoznaje czytelnika również z tym, co odpowiada za sukces, jak go odnieść i być na co dzień bardziej produktywnym. Zadaniem tej publikacji jest otworzenie umysłu czytelników i sprawienie, aby przestali powielać dotychczasowe błędy. Książka pomoże także raz na zawsze wyrwać się ze szponów prokrastynacji.

Podsumowanie:

Oczywiście nie w takiej kolejności bym czytał te cztery poradniki, wpierw bym wybrał którąś z tych trzech od końca a Sisu na końcu. Książki już odkładam na pułeczkę jako “must read” i każda na swój sposób wydaje się interesująca. Chciałbym poznać te 101 sposobów przeciwko lękowi, jak wyjść z pętli samotności (tak samotność to plaga XXI wieku a co dopiero wśród osób niepełnosprawnych – tu info dla co niektórych “mądrych”).

Oraz chciałbym przeczytać tą pigułę tematów z “Ta książka naprawi Twoje życie” – iście ciekawy tytuł nie sądzicie? Helen wie z pewnością jak przykuć uwagę!

Niemniej zanim dotrę do tych tytułów czeka mnie lektura kolejnych 20 – 30? Ale sądzę, że w 2023 mam szansę je wszystkie przeczytać!

A tu link do mojej ulubionej księgarni: TaniaKsiazka.

😉

Liked this post? Follow this blog to get more. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.