Schowek

📖SCHOWEK “20 & 21” – CO CHCĘ KUPIĆ?

Poniżej 8 tytułów z mego schowka – co też chcę kupić w przyszłości albo na co mam smaki? Poniżej przedstawię 2x 2 tytuły które może będę chciał kupić w pierwszej kolejności.

Co z tych 4 pozycji chciałbym kupić?

Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję“, David D. Burns, 560 stron, 2022 rok, Wydawnictwo: Zysk i S-ka

(opis wydawnictwa):

Zdrowie psychiczne odgrywa ogromnie ważną rolę w naszym życiu. Niestety, choroby takie jak depresja zbierają na świecie coraz większe żniwo i cechują się wyjątkowo podstępnym charakterem, przez co są bardzo niebezpieczne. Sięgnij po książkę pod tytułem “Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję”, którą napisał David D. Burns i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie poprawić swój nastrój i zacząć z optymizmem spoglądać w przyszłość!

Ta pozycja to prawdziwa skarbnica wiedzy, która ułatwi nam zajrzenie do własnego wnętrza i przeanalizowanie tego, skąd biorą się negatywne emocje zatruwające umysł. Zawarto w niej informacje, które pomogą zrozumieć, co jest przyczyną wahań nastroju, jakich doświadczamy. Nie brakuje również licznych technik, które mają na celu umożliwienie nauczenia się kontrolowania lęku, poczucia winy, a także zrozumienia, że to samego siebie należy postawić na piedestale, zanim zajmiemy się innymi. Dzięki temu każdy będzie w stanie zbudować wysoką samoocenę na solidnych fundamentach.

Moje przemyślenia:

Wybrałem tą książkę nie bez powodu, depresja to u nas choroba rodzinna i chciałbym poznać jak z niej wyjść. Być może kupię tą pozycję jak najszybciej. Zarazem odstrasza jak i zachęca mnie liczba stron, z pewnością autor wyczerpał chyba temat – mam bynajmniej nadzieję, że go dobrze rozwinął.

Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata“, Jim Afremow, 288 stron, 2022 rok, Wydawnictwo: Galaktyka

(opis wydawnictwa):

Czy warto myśleć jak najlepsi sportowcy? Poznaj najefektywniejsze metody treningowe umysłu, które są stosowane przez znanych olimpijczyków i mistrzów świata w wielu dyscyplinach.

“Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata” to wyjątkowa książka napisana przez Jima Afremowa. Wiele osób zastanawia się, jak silną psychikę muszą mieć sportowi mistrzowie świata. Dlaczego to akurat ci zawodnicy, a nie inni ciągle wygrywają zawody? Autor w profesjonalny sposób wyjaśnia to zjawisko, odnosząc się do procesów zachodzących w ludzkim umyśle. Pisarz wykazuje zbieżność między osiąganymi wynikami a radzeniem sobie z presją i zachowaniem opanowania. Te umiejętności mają decydujący wpływ na wygraną i zajęcie miejsca na podium. Czy można je wykorzystać w zwykłym życiu?

Treningi psychiki stosowane przez sportowców mogą przydać się nie tylko na boisku czy torze sportowym. Są one doskonałym narzędziem do pracy nad własną mentalnością. Pomogą radzić sobie z największymi przeciwnościami losu, zdeterminują do działania, nauczą sukcesywnej pracy w zespole, a także przystosują do robienia życiowych postępów.

W swym poradniku “Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata” Jim Afremow zawarł najważniejsze rady i metody treningowe, które wykorzystują liczni olimpijczycy i zawodowi sportowcy. Są to ćwiczenia, które warto zastosować we własnym zakresie, aby cieszyć się życiem i czerpać z niego garściami.

Moje przemyślenia:

Chciałbym poznać te metody które mogą mi pomóc w radzeniu sobie z największymi przeciwnościami losu i robienia życiowych postępów. Tak chciałbym popracować nad sobą nad swoimi osiągnieciami i własną mentalnością. Ta książka z pewnością jest ważna dla mnie – jeśli coś cokolwiek zarobię w 2023 to ją kupię i mam nadzieję, że nie będę musiał czekać do 2024 tak jak obiecywałem. Tak chciałbym zaoszczędzić w 2023 całą swoją rentę lub wydać ją na jedzenie i najpotrzebniejsze rzeczy!

Osobowość stres czy zdrowie“, Nina Ogińska-Bulik, Zygfryd Juczyński, 320 stron, 2010 rok, Wydawnictwo: Difin

(opis wydawnictwa):

Książka nawiązuje do koncepcji pozytywnego ujęcia zdrowia. Autorzy przedstawiają bogaty dorobek z zakresu badań zależności między osobowością, stresem a zdrowiem, wprowadzając wyraźne rozgraniczenie właściwości osobowości sprzyjających chorobie, od tych, które ? jak się uważa ? promują zdrowie. Szeroko prezentują wyniki badań nad stresem, zwracając uwagę nie tylko na jego negatywne konsekwencje, lecz i na strategie radzenia sobie ze stresem sprzyjające zdrowiu. Autorzy koncentrują się na ujęciu zdrowia w kategoriach procesu, co inspiruje i wzbudza większe zainteresowanie zachowaniami sprzyjającymi osiąganiu pełni możliwości biologicznych, psychicznych i społecznych.

Moje przemyślenia:

Zagadnienia stresu a zdrowia czyli oddziaływania stresu na zdrowie ciała i umysłu, bardzo mnie interesuje. Aż mnie dziwi, że taka pozycja z 2010 roku! Gdzie ja byłem przez te 10 – 12 lat?! Powinienem ją już dawno przeczytać!

Jak zerwać z nałogiem bycia sobą“, Joe Dispenza, 384 strony, 2020 rok, Wydawnictwo:

(opis wydawnictwa):

Nie jesteś zadowolony ze swojego życia? Wiesz, że stać Cię na więcej? Jeśli czujesz przemożną chęć zmiany swojego życia, ta książka jest dla Ciebie! “Jak zerwać z nałogiem bycia sobą” pomoże Ci zrozumieć siebie i dokonać zmian, których potrzebujesz.

Nasze postępowanie jest wypadkową głęboko zakorzenionych przekonań o sobie i o otaczającym nas świecie. Te przekonania często biorą swój początek w dzieciństwie i metodach wychowawczych naszych rodziców. Nie jest więc łatwo zmienić swoje dotychczasowe zachowanie, mimo najszczerszych chęci.

Książka “Jak zerwać z nałogiem bycia sobą” pozwoli Ci dotrzeć do źródła problemu. Według autora książki już 4 tygodnie wystarczą, aby gruntownie zmienić swój mózg. Techniki przedstawione w książce sprawią, że będziesz w stanie zmienić swoje najgłębiej zakorzenione przekonania, co realnie wpłynie na Twoje postrzeganie świata i pozwoli Ci przeorganizować swoje życie.

Książka jest nowym, poprawionym wydaniem poradnika “Wymień swój umysł na lepszy model”, ale zmieniono nie tylko tytuł i okładkę. Przedstawione techniki zostały ulepszone i poprawione tak, aby pomogły Ci jeszcze szybciej i skuteczniej zmienić swoje życie.

Dr Joe Dispenza jest neurobiologiem, autorem licznych książek i publikacji naukowych. W swojej twórczości najbardziej skupia się na tematach związanych ze zmianą, odkrywaniem siebie oraz poszukiwaniem szczęścia. Jest autorem takich poradników jak “Twoje nadprzyrodzone zdolności” czy “Efekt placebo”. Prowadzi także medytacje i kursy samodoskonalące.

Moje przemyślenia:

Chciałbym się zmienić i aby ktoś pokazał mi drogę a ta książka jest do tego stworzona! Szkoda tylko, że już nie dostępna… Chciałbym też kupić inną książkę tego autora, “”Efekt placebo”.

Książkę może kiedyś dorwę na Allegro – albo jak będę miał dodatkowy dochód albo dopiero za rok, chyba, że dostanę w prezencie ;D

Podsumowanie:

Cztery (TaniaKsiazka.pl i Tantis.pl) tytuły z 8, te najpilniejsze – czuję, że pokoju mi zabraknie na te książki! Chciałbym naprawdę czytać te 120 stron dziennie. Może powinienem przeczytać najpierw “Jak czytać i po co”, Harolda Blooma? Albo studiować literaturoznawstwo?

Nie na tym kierunku studiów czyta się głównie prozę, a ja kocham rozwój! Niemniej muszę być bardziej stanowczy i bez rozpraszaczy jeśli chodzi o ranne czytanie. Odczuwam niestety takie coś jak “napełnienie się treścią” i wtedy musze poleżeć i odpocząć, “przetrawić”.

Pytanie – kiedy kupię ten regał na całą ścianę z narożnikiem? Albo będę musiał wynosić książki na moje mieszkanie czy też oddać je do Biblioteki lub potrzebującym?

Ostatni tytuł krążył mi już od poprzedniej księgarni po głowie i jak zwykle za długo zwlekałem z jego kupnem, bo “za drogi” – teraz żałuję!

Muszę uzyskać dochód w 2023 ale nie wiem czy zdołam i czy bieda nas kompletnie nie przyciśnie…

Liked this post? Follow this blog to get more. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.