BookHaul

BOOK HAUL 2 PAŹDZIERNIK 2022

BOOK HAUL PAŹDZIERNIK 2022

Book Haul który był podzielony na 2x i już nie pamiętam w jakich proporcjach. Książki o czynności spania trafiły do mojego BH nie przez przypadek – tak mam problemy z przespaniem nocy i wczesnym kładzeniem się spać a ta książka ma uświadomić mi potrzebę snu i skutki niedosypiania oraz zalety prawidłowego przespania nocy.

“Rewolucja w uczeniu” to książka o tym jak się uczyć, nie chce mi się wierzyć ale autor mówi, że według tych metod można nauczyć się nowego języka w 4 – 8 tygodni – byłoby fantastycznie nawet w pół roku a nawet w rok, zobaczymy. Na razie jest dość ciekawa – tak zacząłem czytać.

“Sztuka prostego życia” – pozycja od buddyjskiego mnicha Zen. Przyznam się, że przeczytałem ale na końcu dowiedziałem się, że należy ją czytać przez 100 dni – bo jest w niej zawarte 100 rad. A ja machnąłem ją w 2 – 3 dni.

“Folwark zwierzęcy” – bo to cienka książeczka i warto się z nią zapoznać! Oglądałem kiedyś jej bajkową ekranizację ale w sumie mało z niej pamiętam. Jako przerywnik wśród naukowych w sam raz!

Opisy od wydawnict:

“Jak spać, żeby się wyspać?” Daria Łukowska

Budzisz się rano wypoczęty, wyspany i pełen energii. Brzmi jak sen? To dobrze, bo o sen tu właśnie chodzi.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć i robić, żeby wreszcie zacząć się wysypiać!

Daria Łukowska, trenerka dobrego snu i zdrowego stylu życia, przeprowadzi cię przez najbardziej aktualne i przetestowane sposoby na efektywny sen.

  • Ile snu tak naprawdę potrzebujesz?
  • Suplementy, adaptogeny, CBD, monitorowanie snu ? trendy czy realne wsparcie?
  • Sypialnia idealna, czyli jaka?
  • O co chodzi z niebieskim światłem?
  • Co robić, gdy ty lub twoje dzieci wybudzicie się w środku nocy?
  • Czy brak snu może zaburzać reakcję organizmu na przyjęte szczepienie?

Z pomocą autorki przeanalizujesz jakość swojego snu, zrozumiesz, co w nim nie działa, nauczysz się holistycznie o niego dbać oraz wypracujesz nowe zdrowe nawyki, by odmienić swoje życie na lepsze!

“Rewolucja w uczeniu” Gordon Dryden, Jeannete Vos

Wyjątkowa książka, która uczy, jak myśleć szybciej i sprawniej oraz z łatwością przyswajać nowe dziedziny wiedzy i błyskawicznie opanowywać języki obce.

Rewolucja w uczeniu, niemal zaraz po publikacji okrzyknięta światowym bestsellerem, przełamuje obiegowe poglądy na temat granic zdolności poznawczych człowieka. To, co dawniej wydawało się niewykonalne – jak przeczytanie kilkuset stron w ciągu godziny lub nauczenie się obcego języka przez jeden miesiąc – dziś okazuje się możliwe. Co więcej, mnóstwo ludzi już korzysta z tych umiejętności w praktyce. Każdy może je zdobyć w stosunkowo krótkim czasie, opanowując kilkadziesiąt skutecznych technik przyswajania i porządkowania informacji.

“Dlaczego jeszcze nie śpisz? Wszystko, czego potrzebujesz, żeby się w końcu wyspać” Chris W Winter, Jerzy Korpanty

“Kładź się spać, niezdrowo tak siedzieć po nocy!”, czyli dlaczego nasi rodzice mieli rację.

Kiedy sen nie funkcjonuje jak należy, ty też nie funkcjonujesz jak powinieneś. I choć komplikacje ze snem mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, to w odróżnieniu od innych schorzeń można je skutecznie leczyć. Ty sam możesz się z nimi uporać. Jednak szukanie złotych rad i trików w internecie niewiele ci pomoże. Musisz zrozumieć, co właściwie dzieje się z twoim snem: na czym polegają twoje problemy i w jaki sposób można je rozwiązać. Dlatego zamiast po kolejny kubek kawy sięgnij po książkę “zaklinacza snu”, doktora Chrisa Wintera.

Dlaczego jeszcze nie śpisz? to ekscytująca podróż w krainę snu, w której odkryjesz, jak ogromne znaczenie dla zdrowia ma porządne wysypianie się. Zakończysz tę lekturę uzbrojony w wiedzę, dzięki której wygrasz walkę o dobry sen. Wszystkie działania dostosujesz do swojego stylu życia. Czerpiąc ze swojego dwudziestoczteroletniego doświadczenia na tym polu, neurolog, ekspert od spraw związanych ze snem, dr W. Chris Winter, pomoże ci:

Dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje sen i jak takie czynniki jak jedzenie czy codzienna aktywność wpływają (korzystnie lub nie) na ten proces.
Zrozumieć, że na przebieg jednego z najbardziej fundamentalnych procesów zachodzących w naszym ciele masz rzeczywisty wpływ i że możesz go kontrolować
Odpowiednio planować sen i drzemki – bez względu na to, czy jesteś pracującym w systemie zmianowym robotnikiem, studentem czy przejętym rodzicem.
Zacząć myśleć o śnie niestandardowo i poznać sposoby leczenia dolegliwości z nim związanych – od bezsenności przez bezdech senny i zespół niespokojnych nóg do problemów ze snem będących wynikiem zaburzenia rytmu okołodobowego.

“Folwark zwierzęcy” George Orwell

Powieść angielskiego pisarza i publicysty George’a Orwella należy do ścisłego kanonu literatury światowej. W alegoryczny i genialny sposób przedstawia reżim totalitarny, jego narodziny, mechanizmy i przemiany. W literackiej wizji autora przenośnią do utopijnego systemu jest folwark, z którego zwierzęta zagrodowe wygnały ludzi i w którym zajęły ich miejsce, by rządzić się same. Wydana w 1945 książka była wielkim ostrzeżeniem przed totalitaryzmem sowieckim. Do 1990 roku była zakazana w Polsce. W zaskakujący sposób powieść Orwella, choć wymierzona pierwotnie przeciwko komunizmowi, okazuje się wciąż aktualnym ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą wiecznie odradzająca się we współczesnych demokracjach pokusa narzucenia wszystkim utopijnej równości.

“Sztuka prostego życia” Shunmyo Masuno

Żyj w spokoju i radości dzięki stu prostym praktykom japońskiego mnicha zen

Czerpiąc ze starożytnej wiedzy, znany mnich buddyjski Shunmyo Masuno pokazuje, jak praktykować zen w codziennym życiu za pomocą konkretnych i niezwykle prostych wskazówek.

Każdą kolejną praktykę opatrzono minimalistycznym rysunkiem, przy którym możesz się odprężyć i wziąć głęboki oddech, zanim przejdziesz dalej. Z każdym dniem będziesz odnajdywać szczęście we wprowadzaniu niewielkich zmian w swoim życiu. Nie musisz poszukiwać wyjątkowych doświadczeń – to dzięki tym drobnym praktykom odzyskasz głęboki spokój wewnętrzny.

Liked this post? Follow this blog to get more. 

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Ron+Swanson says:

    Folwark ma fajną okładkę. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.