Schowek

SCHOWEK “9 & 10” – CO CHCĘ KUPIĆ?


Powiem tak tym razem wybór jest w miarę prosty a zarazem trudny gdyż widzę tu dwie frakcje – oczywiście wybiorę tą rozwojową (naprawdę chyba przyszły rok powinienem sobie zrobić z prozą albo przynajmniej Święta i może 2 – 3 miesięczne wakacje z powieściami – i to jest plan!)

A więc polecimy z tym koksem! Najpierw opisy od wydawnictw ale tym razem aż PIĘĆ interesujących tytułów!

“Harmonia życia. Jak uzdrowić ciało, umysł i duszę”, Beata Abramczyk, 224 strony, 2022 rok, Marginesy

Potrzebujesz wsparcia i motywacji, żeby zmienić swoje życie?

Poznaj historię Beaty, która postanowiła, że weźmie sprawy w swoje ręce i po prostu zacznie iść własną ścieżką. Historię tej wspaniałej kobiety można znaleźć w książce jej autorstwa pt. “Harmonia życia. Jak uzdrowić ciało, umysł i duszę”.

W swojej książce Beata opisuje historię zmagania się z przewlekłą chorobą, przez którą lekarze nie dawali jej szans na dobre, udane życie. Kobieta jednak postanowiła, że chce być szczęśliwa, niezależnie od zewnętrznych okoliczności. Zaczęła pisać książki, została nauczycielką jogi, dietetykiem i autorką warsztatów. Swoim przykładem dobitnie pokazuje, że można zmienić swoje życie. Można pokusić się o stwierdzenie, że ta publikacja jest swego rodzaju drogą, którą przeszła autorka. Drogą do swojego wnętrza oraz drogą, która udowadnia, że naprawdę niewiele rzeczy jest w życiu niemożliwych.

Lektura składnia do refleksji i przemyśleń. Pozwala zwolnić i zastanowić się, co jest dla nas tak naprawdę ważne. Dodatkowo książka ma piękną oprawę graficzną – w środku można znaleźć kojące zdjęcia przyrody. A także przepisy, które kuszą, żeby je wypróbować. Po przeczytaniu tej pozycji poczujesz spokój i pewność, że jeszcze wszystko będzie dobrze.

Jeżeli szukasz sposobów na poprawę jakości swojego życia i lepsze zrozumienie siebie, polecamy sięgnąć również po “Twoją mapę odporności” lub po “Elektryczne ciało, elektryczne zdrowie”.

“Spełniaj się. Jak oswoić własny opór i żyć pełnią życia”, Sylwia Kocoń, 200 stron, 2022 rok, Onepress

Chcesz ruszyć do przodu i wyjść ze swojej strefy komfortu, ale gdy próbujesz, kończy się jak zawsze. Brzmi znajomo? W takim razie koniecznie sięgnij po “Spełniaj się. Jak oswoić własny opór i żyć pełnią życia” autorstwa Sylwii Kocoń i dowiedz się, jak możesz zacząć żyć po swojemu!

Czujesz, że w twoim życiu pojawiła się szansa na coś nowego, co pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie i twoją codzienność. Szybko jednak okazuje się, że początkowa ekscytacja zamienia się w zniechęcenie, rozproszenie i rezygnację. Pojawia się myśl, że zmiana wcale nie musi być zmianą na lepsze. Może więc lepiej nie ryzykować i pozostać w swojej sferze komfortu? Gdy tylko dopadają cię wątpliwości, czy warto coś zmieniać i wkładać wysiłek w samodzielne kierowanie własnym życiem, zastanów się, co jest powodem dopadających cię wątpliwości.

“Spełniaj się” to książka, która pozwala zauważyć, skąd bierze się wewnętrzny opór zniechęcający cię do zmian. Lektura tej książki pomoże ci oswoić ten wewnętrzny głos, odwodzący cię od wprowadzania zmian. A kiedy już go oswoisz, znajdziesz w sobie siłę, która pozwoli ci na sięganie po to, czego naprawdę chcesz. I po to, czego naprawdę potrzebujesz, żeby czerpać z życia satysfakcję.

Jeżeli książka Sylwii Kocoń przypadnie ci do gustu, to polecamy sięgnąć również po “Nie tłumacz się, działaj!” autorstwa Briana Tracy’ego oraz po “Zasady wywierania wpływu na ludzi” Roberta Caldiniego.

“Naprawić przyszłość. Dlaczego potrzebujemy lepszych opowieści, żeby uratować świat”, Marcin Napiórkowski, 496 stron, 2022 rok, Literackie

Czy ludzkość wciąż ma szansę? Przeczytaj i dołącz do grupy tych, dzięki którym przetrwamy.

Pogłoski o śmierci wielkich narracji okazały się przesadzone. Opowieści wciąż organizują nam świat – problem w tym, że przestały dawać sobie z nim radę. W przypadku wyjątkowo niebezpiecznych wyzwań, jak kryzys klimatyczny czy wzrost nierówności, prowadzą nas wprost ku zagładzie.

Marcin Napiórkowski, semiotyk kultury, autor szeroko komentowanych książek Mitologia współczesna i Turbopatriotyzm, w swej najnowszej publikacji zastanawia się nad naszymi opowieściami o przyszłości. Analizuje w tym celu najgłośniejsze w ostatnich latach prace naukowe i popularyzatorskie, społeczne debaty, a nawet… poradniki dietetyczne.

Wnioski? Naszymi umysłami rządzi opozycja – technooptymizm kontra technopesymizm. Pierwszy proponuje naiwną wiarę w postęp bez zastrzeżeń, drugi – powrót do wyidealizowanej przeszłości lub ponury katastrofizm. Czy istnieje inne wyjście? Autor przekonuje, że tak. Krok po kroku, z lekkością i dowcipem pokazuje, jak wyznawcy obu wielkich narracji mylili się w kluczowych kwestiach dotyczących ekologii, medycyny, rewolucji agrarnej i rozwoju technologii.

Naprawić przyszłość to jednak nie tylko fascynująca lektura o opowieściach, ale też praktyczna instrukcja tego, jak nie dać się złapać w pułapki przebrzmiałych sposobów tłumaczenia świata. I jak opowiadać o nim tak, aby ludzkość miała szanse na przetrwanie.

“Sztuka życia według stoików. Jak żyć mądrze, dobrze i szczęśliwie”, Piotr Stankiewicz, 528 stron, 2021 rok, W.A.B.

Co starożytni Grecy i Rzymianie wiedzą o Twoim życiu? Więcej niż może Ci się wydawać!

Sięgnij po “Sztuka życia według stoików. Jak żyć mądrze, dobrze i szczęśliwie” i przekonaj się, jak bardzo aktualne są myśli starożytnych wyznawców stoicyzmu.

Stoicyzm to obszerny system filozoficzny. Stworzył własną metafizykę, epistemologię, teologię, a to wszystko na bazie unikalnego systemu logicznego… Ale jeżeli nie chcesz w sposób naukowy poznawać filozofii starożytnej, wcale nie musisz o tym wszystkim wiedzieć! Istnieje jednak część filozofii stoickiej, która jest do bólu praktyczna – a mianowicie etyka, która próbuje odpowiedzieć na pytanie “jak żyć?”.

Myśliciele z tego nurtu na owo pytanie odpowiadali tak genialnie, że z ich koncepcji czerpały praktycznie wszystkie epoki. Po to właśnie, abyśmy i my mieli taką możliwość, powstała książka “Sztuka życia według stoików. Jak żyć mądrze, dobrze i szczęśliwie”. Nie jest to coachingowy poradnik, który powie Ci, jak zarobić pierwszy milion, założyć wspaniałą rodzinę i spełniać wszystkie Twoje cele. Jest wręcz przeciwnie.

Autor pokazuje tutaj, jak według Seneki, Epikteta czy Marka Aureliusza być szczęśliwym – i to szczęśliwym niezależnie od otoczenia. Również wtedy, kiedy finanse nie układają się najlepiej, “przybija” nas poczucie samotności, a porażki odnosimy o wiele częściej niż sukcesy. Dlaczego jest to możliwe? Bo szczęście – według stoików – jest nie w świecie, lecz w naszych umysłach…

“Dobre wibracje, dobre życie. Miłość do siebie kluczem do osiągnięcia lepszego życia”, Vex King, 304 strony, 2020 rok, Studio Astropsychologii

Twoje myśli tworzą Twoje życie – wysyłaj dobre wibracje

Chciałbyś mieć piękny dom, kochającą rodzinę i satysfakcjonującą pracę? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twoje marzenia się spełniły. Posiadasz w sobie moc do tego, aby tworzyć. To Ty tak naprawdę decydujesz, co się wydarza w Twoim życiu i sam wpływasz na swoją rzeczywistość. Wprowadź w swoje życie prawo przyciągania, które pozwoli Ci zyskać wszystko to, o czym marzysz i o czym intensywnie myślisz. Koncentruj się na myślach, które przychodzą Ci do głowy i wysyłaj dobre wibracje. To bardzo ważne, bo one pozwalają przyciągać rzeczy, zdarzenia i sytuacje, które dzieją się w Twoim życiu.

Światowy bestseller Vexa Kinga – Good vibes, good life już w Polsce!

Vex King jest światowej sławy trenerem umysłu, pisarzem i wizjonerem. Jego ojciec zmarł, gdy King miał 6 miesięcy, a matka wychowywała go i jego rodzeństwo samotnie. Cierpiał z powodu prześladowań rasistowskich, ale w szkole radził sobie dobrze. Obecnie jest jednym z wiodących coachów rozwoju osobistego i mądrości duchowej na świecie. Zajmuje się kreowaniem rzeczywistości za pomocą myśli i propagowaniem dobrych wibracji w celu odblokowania ludzkiego potencjału. W tej książce udowadnia, że zmieniając sposób myślenia, odczuwania, mówienia i działania, zaczynasz odmieniać rzeczywistość. Wibracje, które wysyłasz w świat, zawsze przyciągają wszystko to, co drga z podobną częstotliwością. Dlatego uczucia, które przekazujesz w Wszechświat, wracają do Ciebie poprzez dobre wibracje. Jeśli więc bije od Ciebie radość, w Twoim życiu nastąpi więcej wydarzeń, z których będziesz się cieszył.

Ta książka odmieni Twoje życie!

Dzięki tej książce odkryjesz, czym jest prawo wibracji, które pozwala kontrolować Twoją rzeczywistość. Dowiesz się, jak osiągać cele i plany życiowe oraz jak zmienić swoje życie, aby dostroić się do energii Twoich wymarzonych zdarzeń. Nauczysz się kontrolować emocje, słowa i działania tak, aby były zgodne z Twoimi pragnieniami. Odkryjesz, jak dbać o swoje myśli, aby były jak najbardziej pozytywne i jasne oraz współgrały z Twoimi przekonaniami – zarówno tymi świadomymi jak i nieświadomymi. Autor opisuje, czym jest siła przyciągania. Podkreśla to, że jeśli pragniemy przyciągać do siebie to, o czym marzymy, musimy być bardzo uważni i kontrolować myśli, to, o czym mówimy, co odczuwamy i z jakimi ludzi przebywamy. Właśnie ta świadomość jest bardzo ważna. Musisz wiedzieć, że nie osiągniesz szczęścia, jeśli stale będziesz skupiał się na tym, co w Twoim życiu nie wyszło i rozpamiętywał przeszłość. Mało prawdopodobne, że doświadczysz tego, o co wcześniej poprosiłeś.

Bądź lepszą wersją samego siebie – wysyłaj dobre wibracje

Autor przekazuje Ci również, czym jest moc pozytywnego myślenia i miłość do samego siebie. Podpowiada, jak stać się swoją najlepszą wersją i uświadamia, że nie musisz robić wrażenia na innych!

Dzięki zawartym w książce technikom (m.in. medytacjom, wizualizacjom, afirmacjom) staniesz się lepszy od osoby, którą byłeś wczoraj. Odnajdziesz w sobie źródła inspiracji, pozwalające Ci obudzić pragnienie, które zaczniesz wreszcie świadomie realizować. Twoje życie stopniowo będzie odzwierciedlać Twoje marzenia, a Ty odzyskasz dobre samopoczucie. Nauczysz się przekształcać negatywne emocje w pozytywne oraz odczujesz spełnienie i trwałe szczęście.

Podsumowanie:

Z tego zestawienia wymienię tylko trzy tytuły gdyż je czytałbym od razu. Są to:

“Harmonia…” – gdyż historia Beaty mnie zachwyciła po tym opisie wydawniczym i czuję, że chciałbym pójść też podobną drogą

“Naprawić…” – dlatego, że to książka o przyszłości, wiele książek rozwojowych w jednej, pokazująca odcienie szarości naszej przyszłości a nie dwa skrajne końce. Chciałbym kupić i przeczytać bo wierzę w ludzkość i jej przetrwanie!

“Dobre…” – tak, chciałbym spełnić marzenia i wyjść z 3 stopnia zamożności i nie spaść do 2 (“Factfulness”). Wierzę w myśl która kształtuje Świat tak samo w uczucia, wypowiadane słowa i działania, wierzę w dobre wibracje i prawo przyciągania – książka dla mnie gdyż często nie postępuję jak należy wg tego prawa.

Jeśli się nie pomyliłem to są 1024 strony które mógłbym przeczytać w 2 – 3 tygodnie, chyba że bym przebił siebie i czytał po 100 stron dziennie to w 10 dni. Książki ciekawe i dające nadzieję na lepsze jutro oraz zmieniające teraźniejszą rzeczywistość.

Liked this post? Follow this blog to get more. 

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Ron Swanson says:

    Czy “Gdzie śpiewają raki” trafiło na listę za sprawą wpływu booktuberek? 🙂

    1. says:

      Za sprawą koleżanki która to czytała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.